PROFIEL FRACTIEVOORZITTER 2026 – 2030
- De fractievoorzitter wordt gekozen door de nieuwe fractie; hierbij geldt dat de lijsttrekker tevens beoogd fractievoorzitter is.
- Je beschikt over strategische kwaliteiten, bent een teamplayer en leider tegelijk, zowel naar binnen als naar buiten.
- Je beschikt over leidinggevende kwaliteiten.
- Je bent verbindend binnen en buiten de fractie; je zorgt ervoor dat de fractie als één team optreedt en coacht de fractieleden voor betere resultaten.
- Als fractievoorzitter weet je wanneer voor een onderwerp extra tijd genomen moet worden en wanneer een onderwerp kort besproken kan worden.
- Extern ben je als fractievoorzitter de verbinder met andere partijen om samen meerderheden te maken voor de ‘complexere’ onderwerpen.
- Je beschikt over strategisch inzicht en weet welke onderwerpen wel en niet belangrijk zijn voor de PvdA en waar we ons op moeten profileren en hoe we dat moeten doen.
- Je bent besluitvaardig.
- Je bevordert, in samenwerking met de andere fractieleden, dat ieder fractielid op zijn/haar eigen kwaliteiten wordt ingezet, dat afspraken worden nagekomen en dat de fractie als geheel zowel aan haar controlerende als haar volksvertegenwoordigende taak toekomt.
- Je weerhoudt de fractie ervan op de stoel van de wethouder en de ambtenaren te gaan zitten.
- Je bent bereid om in het presidium zitting te nemen.
- Je weet de verbinding te leggen met de andere raadsfracties en met hen goede relaties te onderhouden.
- Je bevordert de samenwerking met de raads- en partijleden van GroenLinks en geeft inhoud aan het proces van deze lokale samenwerking.